26-04-2016 ATA KARATAŞ

6 MAYIS’I FIRSATA ÇEVİRMEYE ÇALIŞMAK…

Sırbistan ve Ulan-Bator’ da yapılan kalifikasyon müsabakalarında Serbestçilerimiz ileBayanlarımız(Fazlası ile) bana göre istenileni elde ettiler. Ama Grekoromen’de ise ,istenilen kotalar bir türlü gelmedi. Şimdi şu şöyle oldu,böyle olsaydı falan ne deseniz boş.(Grekoromen güreşin mevcut durumu ile ilgili  Kalifikasyonlardan sonra bir yazımız olacak)  Ama ,elbette Grekoromen Güreş Milli Takımımız  geçen iki kalifikasyondan ders çıkarmışlardır.Şimdi başlıktan da anlaşılacağı gibi “BİRLİK ve BERABERLİK” günüdür her musibetin bir de hayırlı yönü vardır. Hiç değilse durumumuzu gördük. Tedbir alma, hazırlığımızı gözden geçirme şansımız var. Hale şu kalifiye sayısını bir artıralım inşallah.

Elemeler Türkiye’de yapılacak.; Bağcılar Salonunda artık SIFIR hata olmalı,son saniyeye kadar mücadele olmalı,köşeye iyi konsantre olunmalı,bunun yanında ;Cuma günü salon hınca hınc dolmalı.Küskünü,dargını herkes camia orda olmalı.

TGF,Valilik, İST.GHSI Müdürlüğü,Bağcılar Belediyesi  ve MEB,İBB Spor A.Ş. Spor Müdürlüğü  bir araya gelerek özelikle Bağcılar yakınındaki Okulları başta olmak üzere  salona göndermeliler. O gün İstanbul’daki  güreşçi ,antrenör, yönetici,aileleri ve diğer dost, arkadaşlar mutlaka orda olup destek vermeliler.(C.Tesi ve Pazar günüde önemli elbette.)

02 Mayıs’tan itibaren Televizyonlarda ve Bilbord larda Afişler ve  Fragmanlar  dönmeli.(İBB Otobüslerine,tramvay ve metrolarda,Marmararay,otogar  ve diğer..)  Yakın illerdeki ; THOM ile GEM ve diğer kuruluşlar..Söylemek istediğim o gün seyirci ile en azından BASKI  kurmalıyız.Salona gelemeyecekler yerlerine en az iki kişi yollamalılar. 

İstanbul’da; .Özellikle 6 Mayıs’ta ilk grekoromen güreşler başlıyor. Sabah 10.00’da. Rıza KAYAALP’ in dışında beş sıklette (59kg,66kg, 75kg, 85kg,98kg)mücadele edilecek.) Cuma günü çok önemli.Şöyle ki; Cuma günü Grekoromen stilde beş vize için,Cumartesi Bayanlarda 2 vize için(48kg ve 53kg için),Pazar günü ise serbest stilde kalan 57kg vizesi için mindere çıkılacak.

17 Nisan’da dile getirmiştim. Ev sahipliği avantajını iyi kullanıp MDO’ ya çok iyi organize olmamız gerekir.(Rio Olimpiyatlarına da tecrübe olur.) 17 Nisan’dan  itibaren Güreşte Seferberlik ilan etmiştik. Elbette ki TGF  Başkanı Musa Aydın’ın organizasyonu ile… Şöyle ki;Başta üst düzey güreş yapmış Cumhurbaşkanı Spor Baş Danışmanı:Hamza Yerlikaya, Milletvekili Dr. Osman Aşkın Bak ve diğer ile UWW yöneticilerimiz Ahmet Ayık, Rodika M Yakşi, Önder Yakşi, UWW’ deki Hakemlerimiz .İbrahim Cicioğlu(Sanırım Sarıyer’deki kampa eğitim için gidecek) Levent Şen Yusuf Atılgan Sadettin Yücel ve diğer..UWW komisyonlarında yer alan üyelerimiz. Kulüp başkanı yönetici antrenör ile güreş camiası hep birlikte el ele çalışıp müsabaka günleri salonda olmalıyız.

Yine Spor Bakanımızın A.Çağatay KILIÇ,Spor Genel Müdürümüz  Mehmet Baykan önderliğinde Cumhurbaşkanı Başbakan Bakan ve Vekillerimiz,TMOK, bürokrat ve diğer tüm spor ve basın camiası beraberlik içersinde ruh ve inancı ile salonda olmalılar.

Dünya Türk Güreşini böyle görmeli.Bu birlik önemli ve şart biliyor musunuz. Yürekler candan güreşçilerimiz için çırpmalı.Bize yakışanda bu olur..Madem güreş ülkesiyiz diyoruz, işte İstanbul’daki son eleme turnuvası bu hedef için altın bir fırsat.

Son söz olarak “Güreş bereketlidir siz ona sırtınızı dönerseniz o size hayli hayli döner…..” Evet gün birlik günüdür. Özellikle Cuma günü “Şeytanın bacağını kıracak sanırım grekocular …..Her zamanki gibi Hayır duayı unutmayalım..

NOT; Bir çalışma yaptım; Muhtemel önemli rakipleri ,grekoromen stilde  sıraladım sizler için…Grekoromen stilde beş sıkletteki muhtemel  rakiplerimiz;

59kg; IRI-ARM-HUN-MDA-GEO-UKR-BUL–ROU-SWE-DNM  ve diğer.. 66kg. AZE-UZB-POL-BLR-UKR-KGZ-SWE-CRO-PRK–NOR ve diğer..75kg. GER-BUL-JPN-BLR-CRO-UKR–ROU-MDA-FIN-EST ve diğer 85kg. GER-CUB-FRA-CRO-CZE-GEO—AUT-KOR-KAZ ve diğer 98kg. GER-ABD-AZE-ITA—NOR-UZB-KAZ ve diğer

atakaratas53@gmail.com, Ata Karataş  @AtaAtakaratas53 ,    atakatatas      05327757725


Bu yazı 1187 defa okunmuştur.ATA KARATAŞ Diğer Yazıları
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.