25-04-2016 YILDIZLAR

Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Uşak’ta Yapıldı

Kulüpler arası 15-16 ve 17 yaş grekoromen güreş Yıldızlar Türkiye şampiyonası Uşak Atatürk spor salonunda yapıldı.

Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Uşak’ta Yapıldı

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından organize edilen kulüpler arası 15-16 ve 17 yaş grekoromen güreş Yıldızlar Türkiye şampiyonası Uşak Atatürk spor salonunda yapıldı.
Federasyon Başkanı Musa Aydın, açılış töreninde yaptığı konuşmada şampiyona sonrası Yıldız Erkekler Güreş Milli Takımı kadrosunun belirleneceğini söyledi. Uşak'ın, spor ve sporcunun dostu bir kent olduğunu ifade eden Aydın, "Şampiyonaya katılan sporcu, idareci ve hakemlere, başarılar dilerim. Güreş sporuna destek olan herkese teşekkür ederim" dedi.
Uşak Valisi Ahmet Okur da ata sporu güreşle ilgili şampiyonanın Uşak'ta düzenlenmesinden mutluluk duyduğunu dile getirdi.
30 kulüpten 400 sporcunun katıldığı şampiyona 3 gün sürdü, 10 sıklet’te mücadele eden sporcular şampiyon olmak ve Avrupa, Dünya şampiyonalarında milli mayoyu giyebilmek için kıyasıya mücadele ettiler. 
Şampiyona sonrası son zamanlarda güreş müsabakaların da ‘Hakemler’in maç yönetimi ile ilgili oluşan tartışma ve aşırı tepkiler üzerine Başakşehir Güreş Derneği olarak sosyal sorumluluk adına bu konu hakkında yayınladığı bildiri okundu’. Ve Güreş Hakemleri Derneğine, Başakşehir Güreş Derneği Başkanı Fatih Mehmet Yıldırm tarafından ‘Türk ve Dünya Güreşine olan katkılarından ve çalışmalarından’ dolayı bir plaket verildi. Plaketi Tüm Hakemler adına şampiyonada Baş Hakemlik yapan Milli Hakem Sadettin Yücel aldı.
Düzenlenen ödül töreninde Türkiye Güreş Federasyonu, Uşak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Güreş Kulübü Yetkilileri tarafından derece giren sporculara madalyaları ve kulüplere kupaları verildi. 


Bu haber 990 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER YILDIZLAR HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.