02-11-2017 GÜNDEM

YILDIZ VE GENÇ MİLLİ TAKIMLAR MASAYA YATIRILDI

Türk Güreşinin en önemli yapı taşlarından biri olan yıldız ve gençler milli takımlarımız Ankara’da masaya yatırıldı. Türkiye Güreş Federasyonunda başkan Musa Aydın’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya yıldız ve genç milli yakım antrenörleri katıldı.

YILDIZ VE GENÇ MİLLİ TAKIMLAR MASAYA YATIRILDI

İki gün süren toplantıda alt yapılar tüm ayrıntılarıyla değerlendirildi. Federasyon başkanı Musa Aydın açılış konuşmasında önümüzdeki yıllarda büyükler milli takımında altın madalya kovalayacak olan yıldız ve gençlerin gelişimlerinin son derece önemli olduğunu belirterek tüm antrenörlerden çok titiz bir şekilde çalışmalarını istedi. Hedeflerinin yeni Rıza Kayalp’ler Taha Akgül’ler çıkarmak olduğunu belirten başkan Aydın bu konuda her türlü desteği verdiklerinin bundan sonrada vereceklerinin altını çizdi.

 

Daha sonra 2017 yılında ki şampiyonalar değerlendirilip analizleri yapıldı. Başkan Musa Aydın 2017 yılındaki şampiyonalarda teknik direktör olarak hedeflerine ulaşıp ulaşmadıkları, eğer hedeften sapma varsa bunun nedenleri, antrenörler arasındaki uyum, antrenör kriterleri, başarılı olan ülkelerle Türkiye ‘nin mukayesesi ve teknik analizler hakkında bilgiler aldı. Yapılan tüm çalışmalar da olan ve sonrasında olabilecek aksaklıklar konusunda da görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantı 2018 yılı kamp çalışma programları ve 2018 yılı hedefleriyle son buldu. Güreş federasyonu başkanı Musa Aydın toplantı sonrasında yaptığı açıklamada verimli bir çalışma yaptıklarını belirterek hedeflerinin 2018 yılında hem yıldızlarda hem de gençlerde daha başarılı olmak olduğunu söyledi.


Kaynak: Türkiye Güreş Federasyonu Editör: Tuncay Şenyürek Bu haber 628 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.