07-06-2017 OKUL SPORLARI

YİBO GÜREŞ PROJESİ İLK MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’ın güreşin altyapısının güçlendirilmesine yönelik başlattığı Yatılı İlköğretim Bölge Okulları (YİBO) Güreş Projesi meyvelerini vermeye başladı. Buna göre Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Kayseri ili genelindeki okullar arasında düzenlenen 11-12 yaş gruplarına yönelik yapılan güreş müsabakalarında bu yıl eğitime başlayan Tomarza Yatılı Bölge Ortaokulu Kayseri İl Birincisi olarak kupayı okullarına kazandırdılar.

YİBO GÜREŞ PROJESİ İLK MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI

Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 12-13 Nisan tarihinde Okullar arası Küçükler Grekoromen ve Serbest Güreş İl Birinciliğinde Madalyalar sahiplerini buldu.

Grekoromen ve Serbest kategorilerindeki pehlivanlar minderde kıyasıya mücadeleye etti.

 

TOMARZALI KÜÇÜK PEHLİVANLAR KAYSERİ İL ŞAMPİYONU OLDU

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’ın güreşin altyapısının güçlendirilmesine yönelik başlattığı YİBO Güreş Projesi meyvelerini vermeye başladı. Müsabakalarında bu yıl eğitime başlayan Tomarza Yatılı Bölge Ortaokulu (YİBO) Kayseri İl şampiyonu olurken, Demir Karamıncı İlkokulu ikinci ve Develi Erciyes İlköğretim Okulu ise üçüncü oldu.


Kaynak: Türkiye Güreş Federasyonu Editör: Tuncay Şenyürek Bu haber 1259 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER OKUL SPORLARI HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.