31-10-2017 GÜNDEM

TÜRK GÜREŞİNDE KULÜP SAYISI ARTIYOR

Afet ve Acil Durum Başkanı Ömer Bozkurt, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’ı ziyaret etti. Güreş takımı kurulması konusunda Aydın’dan bilgi alan Bozkurt Ata Sporumuz olan Güreşe her türlü desteği vereceklerini söyledi.

TÜRK GÜREŞİNDE KULÜP SAYISI ARTIYOR

Afet ve Acil Durum Başkanı Ömer Bozkurt, son yıllarda Türk güreşinin geldiği nokta kulüpleşme konusunda da önemli adımların atılmasını sağlıyor. Federasyon başkanı Musa Aydın Döneminde Avrupa, Dünya ve Olimpiyatlarda Türkiye’nin en başarılı branşı olan Güreş her geçen gün ışıldamaya devam ediyor. Alınan Başarılı sonuçlarla dikkatleri üzerine çeken Güreş branşında kulüp sayıları da hızla artıyor. Bozkurt, bu doğrultuda Ata Sporumuz olan Güreşe her türlü desteği vereceklerini söyledi.

 

Başkan Musa Aydın ise kulüpleşme konusunda özellikle belediye ve kurumlara büyük görevler düştüğünü söyleyerek “Türkiye’nin en başarılı branşıyız. Yeni takımların kurulması bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Özellikle bu konuda yerel yönetimler mutlaka Ata sporumuz olan güreşe destek vermeliler.” şeklinde konuştu.


Kaynak: Türkiye Güreş Federasyonu Editör: Tuncay Şenyürek Bu haber 474 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.