08-10-2016 DÜNYA

Taha Akgül'ün Mayosu Olimpiyatlar Sergisi'nde...

Türkiye’ye Olimpiyat Altın Madalyası Gururu Yaşatan Taha Akgül’ün Müsabakalarda Giydiği Mayo Olimpiyatlar Sergisi’nde.

Taha Akgül'ün Mayosu Olimpiyatlar Sergisi'nde...

Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi başarıyla temsil eden Taha Akgül, annesi Gülbahar Akgül ile birlikte Olimpiyatlar Sergisi’ni ziyaret ederek altın madalya kazandığı maçta giydiği mayosunu sergiye armağan etti. P&G’nin Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi desteğiyle hayata geçirdiği Türkiye’nin ilk Olimpiyatlar Sergisi, Taha Akgül’ün mayosu ile birlikte Muhammed Ali’nin boks eldiveni ve Michael Jordan’ın ayakkabısı gibi Olimpiyatlar tarihine damgasını vuran birçok özel parçaya ev sahipliği yapıyor.

P&G’nin Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) iş birliğiyle hayata geçirdiği P&G Olimpiyatlar Sergisi, Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’ye büyük bir gurur yaşatan Taha Akgül’ün altın madalya kazandığı müsabakada giydiği mayoyu sporseverler ile buluşturuyor. P&G’nin “Teşekkürler Anne” kampanyası kapsamında Rio 2016’da dünyada sponsor olduğu 50 sporcudan biri olan Milli Güreşçi Taha Akgül annesi Gülbahar Akgül ile birlikte Olimpiyatlar Sergisi’ni ziyaret ederek mayosunu sergiye armağan etti. Taha Akgül’ün mayosu, efsanevi boksör Muhammed Ali’nin boks eldiveni ve basketbolun majestesi Michael Jordan’ın ayakkabısının da aralarında bulunduğu pek çok özel parça ile birlikte Eylül ayı sonuna kadar Olimpiyatlar Sergisi’nde sergilenecek.

“Taha Akgül gibi değerli sporculara ve onları yetiştiren annelere sponsor olmaktan gurur duyuyoruz”

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sporun, sporcuların ve annelerin en büyük destekçisi olduklarını belirten P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, “Olimpiyat Oyunları’nın global sponsoru olarak markalarımızla birlikte yürüttüğümüz ‘Teşekkürler Anne’ kampanyası kapsamında Taha Akgül gibi değerli sporculara ve Gülbahar Akgül gibi bu değerli sporcuları yetiştiren annelere sponsor olmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’ye tek altın madalyayı kazandıran Taha Akgül, sadece ülkesine ve ailesine büyük bir gurur yaşatmadı; aynı zamanda, inanıyoruz ki, birçok gencimiz için Olimpiyatlara giden yolda önemli bir ilham kaynağı oldu. Türkiye’deki değerli paydaşımız TMOK ile birlikte, çocuk ve gençlerimize spor konusunda ilham verebilmek için açtığımız Türkiye’nin ilk Olimpiyatlar Sergisi’ne Taha Akgül’ün altın madalya kazandığı mayoyu armağan ediyor olması bizim için çok değerli” diye konuştu.

Olimpiyatlar Sergisi’ni 10 bin’den fazla kişi ziyaret etti

Olimpiyatlar tarihine damgasını vuran parçaları Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin Lozan’daki merkezinden özel olarak getirterek P&G Olimpiyatlar Sergisi’nde Türkiye’deki sporseverler ile buluşturduklarını kaydeden Turnaoğlu, şu açıklamada bulundu: “Nisan ve Mayıs aylarında Anadolu’da 6 ili dolaşarak 40 bine yakın ziyaretçiye ulaşan P&G Olimpiyatlar Sergisi, İstanbul Akasya’da da 10 bin’den fazla kişi tarafından ziyaret edildi.”

“Mayomun, Muhammed Ali’nin boks eldiveni gibi değerli bir parçayla sergilendiğini görmek benim için ayrı bir gurur kaynağı”

P&G’ye Rio 2016 döneminde kendisine ve annesi Gülbahar Akgül’e verdiği destekten dolayı teşekkür eden Milli Güreşçi Taha Akgül, “Madalya kazandığım mayomun, Muhammed Ali’nin boks eldiveni gibi değerli parçalarla birlikte sergilendiğini görmek benim için ayrı bir gurur kaynağı” dedi. Gülbahar Akgül ise yaptığı açıklamada, “Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nda oğlumun yanında olduğum ve unutulmaz dakikaları onunla paylaştığım için çok mutluyum. Sadece sporcuların değil, annelerin de yanında olduğu için ben de P&G’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

“ Gurur kaynağımız  Taha Akgül’e, spora, sporcuya ve sporcu annelerine destek olan P&G’ye çok teşekkür ediyoruz.”

TMOK Genel Sekreteri Neşe Gündoğan yaptığı konuşmada Bildiğiniz gibi Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, 1908 yılında kurulmuş bir sivil toplum kuruluşu. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi olarak, P&G gibi değerli bir şirket ile iş birliği yapıyor olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Ülkemizde Olimpiyat değerlerinin yaygınlaştırılması ve sporun desteklenmesi için çalışıyoruz. Bunu yaparken P&G gibi çok değerli paydaşlara sahibiz.

Türkiye olarak başarılı bir Olimpiyat Oyunları geçirdik. Milli sporcularımız Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nı, toplam madalya sayısı bakımından Türkiye'ye en başarılı 4. Olimpiyatını yaşattı. Olimpiyatlar tarihinde Rio 2016'ya kadar 38 altın, 25 gümüş ve 23 bronz madalya kazanan Türkiye, Rio'nun ardından bu sayıyı 94'e yükseltti. Ve tek altın madalyamız da güreşten geldi. Milli güreşçimiz sevgili Taha Akgül, Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nda göğsümüzü kabartan bir başarıya imza attı.

Bugün çok özel bir amaç için buradayız. Sevgili Taha Akgül’ün, kendisine altın madalya getiren mayosu, Türkiye’nin ilk Olimpiyatlar Sergisi’nde sergilenecek. Sevgili Taha, kendisi için çok özel anlamlara sahip, manevi değeri çok yüksek olan bu mayoyu herkesin gelip yakından görmesi için bize emanet ediyor. Kendisine bu güzel jesti için teşekkür ediyoruz.

Bu süreçte spora, sporcuya ve sporcu annelerine destek olan P&G’ye de çok teşekkür ederiz. P&G gibi değerli bir sponsorun ülkemizde Olimpiyat değerlerinin yaygınlaştırılması ve sporun desteklenmesi için yanımızda olmasından büyük memuniyet duyuyoruz. Kendilerine bu destekleri nedeniyle çok teşekkür ediyoruz.” dedi. 

 


Kaynak: Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Editör: Tuncay Şenyürek Bu haber 1935 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER DÜNYA HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.