03-10-2017 BÜYÜKLER

SERBEST GÜREŞ A MİLLİ TAKIMI YURDA DÖNDÜ

Fransa’nın başkenti Paris'te düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonasına katılan Serbest Güreş A Milli Takımı yurda döndü. Milli sporcular Atatürk Havalimanı'nda kulüp yöneticileri, sporcu arakadaşları, aileleri ve güreş severler tarafından çiçeklerle karşılandı.

SERBEST GÜREŞ A MİLLİ TAKIMI YURDA DÖNDÜ

Türk Hava Yolları’na ait uçakla Paris’ten İstanbul’a gelen ay-yıldızlı kafileyi, Atatürk Havalimanı’nda Türkiye Güreş Federasyonu yetkilileri, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri ile sporcu aileleri çiçeklerle ve sloganlarla karşıladı. Milli sporcular, kendilerini karşılamaya gelen minik sporcularla birlikte hatıra fotoğrafı da çektirdi. Havalimanında açıklama yapan gümüş madalya kazanan Taha Akgül ve bronz madalya kazanan Soner Demirtaş hedeflerinin olimpiyat şampiyonluğu olduğunu söyledi.

 

TAHA AKGÜL: “KULAĞIMDAKİ RAHATSIZLIK BENİ ETKİLEDİ”

Şampiyonada gümüş madalya kazanan milli sporcumuz Taha Akgül, “Bu, Paris’teki Dünya Şampiyonası’na Avrupa Şampiyonu olarak katıldım. Favori isim olarak seri başı katıldım. Finale kaldım hedefim altın madalya kazanmaktı. Üçüncü kez dünya şampiyonluğuna ulaşmak istiyordum. Maalesef Gürcü sporcu ile yaptığım müsabaka 8-10 Gürcü sporcu lehine sonuçlandı. Çok güzel bir müsabaka oldu. Ama bu sefer gümüş madalya kazanmak nasip oldu. Müsabakalardan önce kulağımda bir enfeksiyon vardı. Rahatsızlığım nedeniyle antibiyotik kullandım. Bu beni çok etkiledi. Bahanelere sığınan bir insan değilim. İnşallah bunun üzerinden geleceğim ve 2020 Tokyo Olimpiyatları var. İnşallah 2020’de ikinci kez olimpiyat şampiyonu olurum” dedi.

 

 

SONER DEMİRTAŞ: “İLK MADALYAMI KAZANDIM İNŞALLAH GERİSİ GELİR”

Büyükler kategorisinde ilk kez madalya kazandığını ve bunun için mutlu olduğunu belirten Soner Demirtaş ise şunları söyledi:

 

 

“Öncelikle kendi kariyerim açısından dünya şampiyonası büyükler kategorisinde ilk madalyamdı. İlk madalyamı aldığım için çok mutluyum. Güzel bir başlangıç oldu üçüncülük kazanarak bronz madalya kazanmak. Beni karşılamaya gelen herkese teşekkür ediyorum. Benim de hedefim altın madalya kazanmaktı ama nasip olmadı. Bunu da şükürler olsun. Bundan sonra inşallah devamı gelir. Bundan sonra daha çok şampiyonluk ve madalyalar kazanacağız. Bir dahaki senede Avrupa ve Dünya Şampiyonası var oralara en güzel şekilde hazırlanmak istiyorum. Burada madalyalar kazanarak 2020 olimpiyatlarına katılmak istiyorum. 2016’da üçüncülük oldu 2020 olimpiyatlarında inşallah şampiyon olurum.”


Kaynak: Türkiye Güreş Federasyonu Editör: Tuncay Şenyürek Bu haber 515 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER BÜYÜKLER HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.