14-10-2017 YILDIZLAR

MUHAMMED FURKAN ALTIN, DURAN BRONZ MAÇINA ÇIKACAK

Yıldızlar Dünya Güreş Şampiyonasının ikinci gününde mindere çıkan milli güreşçilerimiz Muhammed Furkan Dursun finale çıkarken, Duran Tosun ise üçüncülük maçına çıkacak.

MUHAMMED FURKAN ALTIN, DURAN BRONZ MAÇINA ÇIKACAK

Yunanistan’ın başkenti Atina’da devam eden Yıldızlar Dünya Güreş Şampiyonasının ikinci gününde Grekoromen müsabakaları ile devam ediyor. İlk gün istediği sonucu alamayan Türkiye takımı ikinci gün mindere fırtına gibi çıktı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şampiyonada 85 kiloda ülkemizi temsil eden milli güreşçimiz Muhammed Furkan Dursun, eleme turunda Litvanyalı rakibini 8-4 yenerken, 1/8 turunda da İranlı rakibine karşı zorlansa da yenmesini bilerek adını çeyrek finale yazdırdı. Burada Belaruslu rakibi Mikita Heurasiou’yu da 3-1 skorla geçen Muhammed Furkan akşam seansında karşılaştığı Finlandiyalı rakibi Juho Matias Pahikainen’i yenerek finale yükseldi. Muhammed Furkan Dursun bugün Rus rakibi Mukhammad Evloev ile karşılaşacak.

 

 

69 kiloda mücadele eden bir diğer milli güreşçimiz Duran Tosun, ilk eleme maçın da Kırgız rakibini 10-1, 1/8 turunda Japon rakibini 9-0, çeyrek finalde Romanyalı rakibini 5-4 yenerek yarı finale yükseldi. Duran akşam seansında Ukraynalı rakibi Vladyslav Kravchenko’ya yenildi. Duran bugün bronz madalya maçına çıkacak.

 

     

 

Şampiyonada mindere çıkan güreşçilerimiz Mükremin Aktaş (46), Barış Erbek (42) rakiplerinin finale çıkmasıyla birlikte bugün repesaj güreşleri yapacaklar.


Kaynak: Türkiye Güreş Federasyonu Editör: Tuncay Şenyürek Bu haber 1061 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER YILDIZLAR HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.