20-10-2017 GÜNDEM

ERTUĞRUL GAZİ KARAKUCAK GÜREŞLERİNE BAŞBAKAN YILDIRIM’DAN BÜYÜK İLGİ

Bu yıl 736'ncısı düzenlenen Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenliğine katılan Başbakan Binali Yıldırım, ata binerek vatandaşları selamladı. Yıldırım, şenlikler kapsamında düzenlenen ata sporumuz Tarihi Karakucak Güreşleri öncesi güreşçilerle görüştü ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

ERTUĞRUL GAZİ KARAKUCAK GÜREŞLERİNE BAŞBAKAN YILDIRIM’DAN BÜYÜK İLGİ

BAŞBAKAN ERTUĞRUL GAZİ’NİN TÜRBESİNİ ZİYARET ETTİ


Bu yıl 736'ncısı düzenlenen Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri'ne katılmak üzere Bilecik'in Söğüt ilçesine gelen Başbakan Binali Yıldırım, öncelikle Ertuğrul Gazi Türbesi'ni ziyaret etti. Ardından şenliğin düzenleneceği alana geçerek vatandaşlara seslenen Başbakan Yıldırım, daha sonra güreş ve tören geçişi gösterilerini izledi. Ardından Balıkesir'den gelen Kosovalı adlı ata binen Başbakan Yıldırım, Türkiye'nin dört bir yanından şenlik için gelen vatandaşları at üzerinde selamladı. Vatandaşlar da Başbakan Yıldırım'a yoğun ilgi gösterdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BAKANLAR VE MİLLETVEKİLLERİ’DE KATILDI


Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri'ne katılan Başbakan Binali Yıldırım'a Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Maliye Bakanı Naci Ağbal, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaarslan, önceki dönem bakanlardan Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Türkiye Güreş Federasyonu Milli Takımlar Koordinatörü Adem Varlık ve diğer ilgililer eşlik etti. 

 

 

KARAKUCAK GÜREŞLERİNE 12 ÜLKEDEN GELEN GÜREŞÇİLER KATILDI


Daha sonra Başbakan Binali Yıldırım, Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri kapsamında düzenlenen ata sporumuz Tarihi Karakucak Güreşleri öncesi güreşçilerle görüştü ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Ayrıca şenliklere Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Kerkük, Kırım, Moldovya, Bulgaristan, Makedonya, Kosova ve Yunanistan’dan gelen güreşçilerde katıldı. 

 

 

 

 


Kaynak: Türkiye Güreş Federasyonu Editör: Tuncay Şenyürek Bu haber 1100 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.