24-02-2018 GÜNDEM

BAŞKAN MUSA AYDIN, VALİ ÖMER DOĞANAY’I ZİYARET ETTİ

Türkiye Güreş Federasyonu Musa Aydın, Artvin Valisi Ömer Doğanay’ı makamında ziyaret etti. Aydın, Vali Ömer Doğanay’a Türk Güreşi hakkında bilgi verdi.

BAŞKAN MUSA AYDIN, VALİ ÖMER DOĞANAY’I ZİYARET ETTİ

Ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Doğanay, ise dedesinin de eski güreşçi olduğunu dile getirerek Ata Sporumuz Güreş’e verdiği önemi dile getirdi, ardından Artvin’de Güreş Takımı kurmak için Başkan Musa Aydın’a söz verdi. Doğanay, Artvin Güreş İl Temsilcisi Süleyman Altundiş’e Artvin Güreş takımının kurulması için gerekli çalışmaların yapılmasının talimatını verdi.

 

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ise, “Türkiye Güreş Federasyonu, kurumsallaşmış yapısı ve nitelikli personeli ile Dünya standartlarındaki bilimsel ve yenilikçi yaklaşımlarıyla ata sporumuz Türk Güreşini önümüzdeki yıllar içinde özellikle 2020 Tokyo Olimpiyatlarında, kalıcı olarak Dünyanın en güçlü ve en iyi güreş takımları olarak yapılandırmaktır. Eğitim ve tesisleşme hamlelerinde çağdaş hedefler ile buluşmak, uluslararası düzeyde rekabet edecek altyapıyı oluşturmak, topluma güreş kültürünü benimsetmek, güreş ekonomisini büyüten güçlü finansal yapıya sahip bir hale getirmek en büyük amacımız” dedi.

 

Ziyaret, karşılıklı fikir alış verişi yapılması ile sona erdi. Böylelikle Kulüpleşmeye büyük önem veren Başkan Musa Aydın sayesinde Türk Güreşi bir kulüp daha kazanmış oldu.


Kaynak: Türkiye Güreş Federasyonu Editör: Tuncay Şenyürek Bu haber 505 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.